Announcement

6 May 2017 : All Players

Draw for Day 1 at Eagleton

Dear Player 

Please find attached the Draw sheet for Day 1 of the IGU South Zone Eagleton Junior Championships to be played on 8th & 9th May 2017. The draw has been done based on the current confirmed/registered list that is available on the tournament info. In case you have not de registered or cannot come and you find that your name is mentioned on the draw. Please inform us immediately, so that we may do the alteration. Players not turning up with will be strictly dealt with.

Kind regards
SZ Team


IGUSZ-EAGLETON JUIOR GOLF CHAMPIONSHIPS
Eagleton Golf Course , May 8 & 9
Day 1 Draw
Hole 1
 Time  Category A & B
7.30 am Sundar Jayanth Adige suwaid mohsin Aryan Roopa Anand  
7.40 am ayushi k Vedant dugar Dhriti Golcha  
7.50 am Dhrishti K Aryaman Mohan Aamir Kapadia  
8.00 am Pranav Kode Raghav Bhardwaj Pradhi Jain Ahmik‚Äč Ispahani
8.10 am JADEN JUDE LEWIS Hemica Ponnamma Hemanth P N Ayush Sharma
8.20 am Raunav Sharma Rhea Purvi Saravanan Dhruv Bopanna DISHA KAVERY
8.30 am Jasmine Sachdev Vidushi Keni MAYANK YADAV Mangalam Sharma
8.40 am Riddhi Gautham Ruben Varghese Saketh Kumar Kolla Ashutosh pradeep
8.50 am Varun Muthappa thanya Arasu Antariksh Dugar Thandra Vedansh rao
9.00 am Gaurav Paruthi Dyuthi Urs Swanti Paruthi Anuj Pahuja
         
 Time  Category E
9.10 am Anoushka S Kannan RIDDHIMA SINGH Armaan Rathore  
9.20 am AARAV Iyengar Nilofer Sivamoorthy Priam Sujan Kolurmath Saanvi S
9.30 am Akshar Kumar Kolla Ishnidh Virdi Jai Tulsyan Sumukha Sampath
9.40 am Amaey Rajesh Nair Yash V Talreja Behanth Gowda Tejas Mishra
         
  HOLE 10
 Time  Category C
7.30 am rithvik katta Shanya arasu Saanvi V Reddy Shreyas Bathi
7.40 am Moksh Mehta Soham Agrawal Amritha Mandava Siddharth Mitra
7.50 am monisha chowdary Rayyan Anwar Ishaan S.A Sumeir Chawla
8.00 am Rishika Muralidhar Praval Reddy Bathi Ahaan Bajaj Adityaa Garg
8.10 am Om Paldhikar ADITI REDDY BOBBILI Manya Sokhanda saketh katta
8.20 am pranav jain Kanisha Gangamma M.B Natasha jaichandra Abhinav Baskar
8.30 am Vidathri Urs Shreyans Sharma Jasmine Shekar Tarun Ajay
8.40 am Rashmi S KERRY MATHAI MATHAI Jasmith sai Sirimavilla Tanish Hinduja
         
 Time  Category D
8.50 am Srihitha Mandava SHAIK SUHAAN IMTIYAZ Jay Yogesh  
9.00 am Kaushal Karupakula Dwij Bhattacharjee Darsh Tulsyan  
9.10 am Keerthana Rajeev Vihaan Dev Burman Ananya Garg  
9.20 am Manoj S Stuthii Kaveriamma vivaan Arasu Avani Prashanth
9.30 am Mayuradhitya Munesha Tanishka Prithvi Udayan Chakrabarty Bharti Mithra
9.40 am Neha Ahluwalia Ayushi Dutta Himanshu Sadgun S Aaryan kandala
10.00 am Saurav Paruthi Shayaan Khadri Siddharth Paruthi Tanish R Gowda
         



Archive

Date Title
30 Aug 2017 TOURNAMENT AT VISHAKAPATNAM
30 Aug 2017 ALL INDIA FEEDER TOUR FINALS
9 Jul 2017 TOURNAMENTS AT CHENNAI
7 Jul 2017 INDIA CEMENTS-TNGF-IGU-SZ JUNIOR GOLF CHAMPIONSHIP
26 May 2017 ON THE SPOT REGISTRATION FOR TOURNAMENTS
16 May 2017 clover cat c boys
14 May 2017 NEXT TWO TOURNAMENTS
11 May 2017 draw sheet for day 2 of clover
10 May 2017 Clover Draw
8 May 2017 2nd days draw if eagleton tournament

( 1 to 15 of 16 ) Next >>